Czipowanie

Czipowanie psów i kotów – potrzebne czy nie?

Czipowanie psów i kotów nie jest obowiązkowe, ale warto zastanowić się, czy nie wykonać tego zabiegu dla bezpieczeństwa pupila i własnego spokoju.

01-mini-mikro-czip-web

Co to jest czipowanie?

Czipowanie psów i kotów polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia czipu – mikroprocesora wielkości ziarna ryżu z zakodowanym unikalnym numerem identyfikacyjnym. Czip umieszcza się po lewej strony szyi zwierzęcia za pomocą specjalnej strzykawki. Jest to zabieg szybki, bezbolesny i nie powoduje uszkodzenia skóry. Sam implant jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia zwierzęcia. Nie wywołuje uczucia dyskomfortu, reakcji alergicznych, szkodliwego działania na ani w żaden sposób nie ogranicza normalnej aktywności pupila. Implant wszczepia się raz na całe życie. Znakować elektronicznie można także ptaki.

Co daje czipowanie?dfghjhgfd

Czip umieszczony pod skórą zwierzęcia umożliwia  identyfikację  pupila gdy się zgubi lub zostanie skradziony. W czipie znajduje się unikany numer, któremu przyporządkowane są dane o zwierzęciu oraz podstawowe dane właściciela.

Znalazłeś/aś psa lub kota?

Gdy znajdziemy błąkające się zwierzę, powinniśmy zgłosić się z nim do najbliższej przychodni weterynaryjnej lub straży miejskiej, gdzie za pomocą specjalnego czytnika zostanie odczytany z czipu numer i przyporządkowane do niego dane psa i właściciela.

icon-microchipObecnie jest to jedyne w 100% skuteczne zabezpieczenie waszego przyjaciela przed zagubieniem, kradzieżą.

 

Śledźcie nasz profil – będziemy informować o kolejnych akcjach.

 


EDYCJA I – Dzięki spontanicznej akcji, którą udało nam się zorganizować wraz z Centrum Handlowym Aura w Olsztynie – przeprowadziliśmy akcję chipowania psiaków – w sobotę 10.09.2016r.

Osoby, które wsparły nasze stowarzyszenie otrzymywały mikroczip oraz zarejestrowanie psiaka w bazie danych.

adopcje