Procedura adopcyjna

10178075_10151968074251511_4709808507724531674_n

Strona poświęcona jest psom znajdującym się w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach oraz pod opieką Stowarzyszenia Przyjaciół Schroniska w Tomarynach „Podaruj dom – Podaruj serce”. Ma on na celu szukanie domów dla tych psiaków. Każdy psiak ma swój album z opisem oraz numerem kontaktowym.


………………………………………………………………………………………………………………………………………

13652512_1112182408847361_949933518_n

Osoba  zajmująca  się  adopcjami  posiada  wieloletnie  doświadczenie  w  pracy  z  psami  oraz wieloletnie  doświadczenie  w  przeprowadzaniu  adopcji,  zarówno  teoretyczne  jak  i   praktyczne – działająca   przez  wiele  lat  społecznie  na  rzecz  zwierząt  oraz  poprawy  ich  dobrostanu.


Dbając o dobro naszych psów oraz domów chętnych do adopcji, w naszym schronisku obowiązuje procedura przed adopcyjna polegająca na :

  1. Po kontakcie telefonicznym ( NIE ODPOWIADAMY NA SMS-Y) i wstępnej weryfikacji na podstawie rozmowy przesyłana jest ankieta przed adopcyjna na adres mailowy wysłany SMS-em wraz z imieniem psa na numer podany w ogłoszeni. Następnie, jeżeli ankieta zostanie rozpatrzona pozytywnie drugim krokiem jest :
  2. Wizyta przed adopcyjna przeprowadzana przez osobę lokalną z ogólno-polskiej listy wizytatorów
  3. Wizytator ostatecznie decyduje o adopcji. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi od wizytatora dowozimy psiaki w całej Polsce. Dom adoptujący podpisuje umowę adopcyjna oraz otrzymuje książeczkę zdrowia psa.

Adopcja nic nie kosztuje! Celem procedury jest przede wszystkim sprawdzenie czy przyszłe domy mają prawdziwą empatie do zwierząt. Pomimo empatii do zwierząt nie damy psiaka do adopcji jeżeli jest duże prawdopodobieństwo ze dany dom z tym psem sobie nie poradzi.

Nie wydajemy psów do kojców, a tym bardziej na łańcuchy!!  W większości nie wydajemy psów na zewnątrz. Jedynie w przypadku, kiedy pies się do tego nadaje – posiada odpowiednie cechy charakteru oraz odpowiednia siHouse-Iconerść lub taki będzie jego wybór.

Przy adopcji musimy pamiętać nie tylko o zaspokojeniu swoich potrzeb, ale przede wszystkim o potrzebach emocjonalnych psa, który tak naprawdę całe swoje życie jest na poziomie 3-letniego dziecka i tak samo odbiera WSZYSTKIE EMOCJE.

Wybór psa ze względu na wygląd lub rasę, czy panujące trendy nie zawsze jest odpowiedni. Psiaka powinniśmy dobierać odpowiednio do swojego charakteru i trybu życia. Jeżeli chodzi o daną rasę należy posiadać wiedzę na temat tej rasy. Każdy chętny do adopcji psa ze schroniska powinien się do niej odpowiednio przygotować – polecamy książkę ‘OKIEM PSA’ (John Fisher), nawet dla tych, którzy już maja doświadczenie z psami. Prosto i przejrzyście napisana będzie wspaniałą lekturą dla każdego, kto pragnie mieć psa, a jej trafne, ponadczasowe przesłanie potrafi wykorzystać każdy.

Odpowiednie przygotowanie pozwoli na unikniecie problemów oraz rozczarowania adopcja. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak pies zachowa się w nowym środowisku – to od wiedzy adoptujących, ich odpowiedzialności i cierpliwości zależy przyszłość psa w nowym miejscu – tu ponownie zachęcamy do lektury książki ‘OKIEM PSA’ (John Fisher). W większości przypadków nie znamy przeszłości psów, który do nas trafiły, możemy jedynie przybliżyć ich charakter oraz tpets-hotel-circular-symbol-with-a-dog-and-a-verification-sign-inside-a-heart_318-51105emperament i przekazać wiedzę na temat ich i ich zachowania w warunkach schroniskowych.

Zadaniem nowych domów jest socjalizacja psa w nowym środowisku. Powinniśmy być przygotowani na wszystko. W razie problemów prosimy skontaktować się lub skonsultować swoje działania z lokalnym behawiorystą, ponieważ nieodpowiednie zachowanie może mieć odwrotny skutek. Dla naszych psiaków szukamy NAJLEPSZYCH domów, jednak też nie jesteśmy w stanie nigdy w 100% zagwarantować i przewidzieć, że to będzie ten dom do końca życia, mimo to dokładamy wszelkich starań, żeby zwiększyć  prawdopodobieństwo szczęśliwej adopcji.

Jeżeli akceptujesz naszą procedurę i jesteś gotowy do adoptowania psa zadzwoń : 606507829. One czekają właśnie na Ciebie!

 

13626560_1399505610076244_5305105605597444055_n